Yolyemezler çetesinin gizli bölmelerde ele geçirilen silahları sergilendi

İHA

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde başlatılan soruşturma kapsamında Büyükçekmece, Güngören ve Silivri’de “silahla adam öldürme”, “silahla birden fazla kişiyi yaralama”, “birden fazla iş yeri ve aracı kurşunlama”, “silahla tehdit” ve “yağmaya teşebbüs” suçlarına karışan şebekeyle ilgili inceleme başlatıldı.

Şüphelilerin hücre evi olarak kullandıkları ve yöneticilerin de kaldıkları adreslerde günlük yaklaşık 3 milyon liranın çevrildiğini ortaya çıktı.

Gizli bölmede bulundular

Söz konusu adreslerde polis ekiplerince yakalanan ve içerisinden şüpheli ile silahların çıktığı gizli bölmelerin ise özel olarak hazırlanarak uzaktan kumandayla çalıştığı tespit edildi.

Operasyonda 8 ruhsatsız tabanca, uzun namlulu silah, 2 av tüfeği, 3 otomatik tabanca, 23 şarjör, bin mermi, çelik yelek, 15 kar maskesi, 2 takip cihazı, bir miktar uyuşturucu madde, hassas terazi, 100 bin lira ile 8 bilgisayar ele geçirildi.

Silahlar sergilendi

Kendilerine sosyal medyada ‘Yolyemezler Çetesi’ diyen silahlı suç örgütüne yönelik İstanbul merkez olmak üzere 3 ilde eş zamanlı düzenlenmişti.

Operasyonda şebeke lideri Mehmet Selim A.’nın da bulunduğu toplam 27 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Ö

te yandan operasyon yapılan adreslerde ele geçirilen silahlar ise emniyette sergilendi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x