Ana sınıfında yüzülmüş kelleyle ders

Bir ana sınıfı öğretmeni, sıraların üstüne hayvan organları ve derisi yüzülmüş kelle koyarak ders yaptı.

Etkinliğin çocukların yaş grubuna uygun olmadığını belirten psikologlar ve öğretmenler tepki gösterdi. Velilerde ise öğretmeni destekleyenler de var, uygun olmadığını düşünenler de.

‘GERÇEKÇİ NESİLLER YETİŞTİRİYORUM’

Milliyet’ten Ozan Ömer Kadüker’in haberine göre, sosyal medyada yaklaşık 650 bin takipçisi bulunan fenomen öğretmen “Beni anlamamanız o kadar normal ki çünkü ben Anadolu’nun bağrında gerçekçi nesiller yetiştiriyorum. Siz Avrupa’nın gölgesinde hayalperest çocuklar büyütüyorsunuz” diyerek kendisini savundu.

‘ÇOCUKLARDA SORUNLAR OLABİLİR’

Bu yaklaşımın okul öncesi yaş grubu için uygun olmadığına dikkat çeken Uzman Psikolog Aynur Sayım “Bu yaş grubu, somut düşünceye sahip. Korkuların ve savunma mekanizmalarının oluştuğu bir dönem. Çok yoğun uyaran verilmesi sakıncalı. Kurban Bayramı’nda da hayvanların kesilmesini çocukların görmesini istemeyiz” dedi.

Bu şekilde anlatımların çocuklarda sorunlar oluşturabileceğine dikkat çeken Sayım, “Alt ıslatma, ağlama, uyku, iştah sorunlarıyla karşılaşılabilir, et yemeyebilirler, huzursuzluk gibi davranış sorunları yaşayabilirler” diye konuştu. Her yaş grubu için farklı eğitim şekilleri olduğunu aktaran Sayım, anaokulundaki çocuklara görsellerle, çizimlerle onların yaş grubuna uygun şekillerle anlatım yapılmasını önerdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x