9 gündür enkazda sıkışan 41 işçinin ilk görüntüleri yayınlandı

Hindistan’da 9 gündür yapım aşamasında çöken tünelde mahsur kalan 41 işçinin içeriden ilk görüntüleri yayınlandı.

Uttarakhand eyaletinde, yol çalışması sırasında inşaatı süren tünelin bir kısmının çökmesi sonucu mahsur kalan 41 işçi için kurtarma çalışmaları günlerdir sürüyor. Hafta sonunda çalışmalar esnasında tünelin içinden gelen çatlama sesi üzerine sondaj makinesinin hasar gördüğünü tespit eden yetkililer, kurtarma çalışmasını durdurmuştu.

Kurtarma ekipleri, yeni makinelerinin bölgeye ulaşmasının ardından çalışmalara devam ederken günlerdir çöken tünelin altında hayatta kalma mücadelesi veren işçilerin ilk görüntüleri ülkede heyecan yarattı. İşçilerin, küçük bir alanda ayakta durarak kurtarma ekipleriyle konuştuğu görüldü.

İşçilere bir boru aracılığıyla oksijen, ilaç ve yiyecek tedarik ediliyor. Öte yandan enkaz altındaki işçilerden bazılarında sağlık sorunlarının baş göstermesi ve kurtarma çalışmalarının uzaması endişe yaratıyor.

Ekipler, sondaj makineleriyle yerin 60 metre altına işçilerin sürünerek çıkabileceği bir boşluk kazmaya çalışıyor, ancak tünelde yeni çökme endişesi nedeniyle çalışmalar yavaş ilerliyor.

Yetkililer, işçilerin uyuyarak, yoga yaparak ve sık sık konuşarak karanlık ve dar enkazda sağlıklarını korumaya çalıştığını, morallerinin iyi olduğunu aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x