Gören şaştı kaldı: Apple Store’da akıllara durgunluk veren hırsızlık!

Daha önce birçok kez Apple Store’a yönelik hırsızlık girişimleri yaşanmıştı. Çin’de görülen son olay ise bu girişimlerden en ilginç olanı gibi duruyor. İsmi bilinmeyen bir kadının, iPhone 14 çalmak için güvenlik kablosunu kemirdiği ortaya çıktı.

Çin’de bir kadın iPhone 14 çalmak için kabloyu kemirdi

Çin’de yaşanan hırsızlık olayına göre bir kadın, iPhone 14 çalmak için hırsızlık önleme kablosunu ısırmaya çalıştı. Güvenlik kamerasını izleyen mağaza görevlileri tarafından fark edilen kadın, polise ihbar edilerek tutuklandı.

Çin polisi tarafından Qui olarak isimlendiren başarısız hırsız, Apple Store’da ilginç bir hırsızlık girişiminde bulundu. Mağazadaki telefonları koruyan kablolardan birini ısırarak iPhone 14 çalmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı. Bu girişimden sadece 30 dakika sonra ise polis tarafından gözaltına alındı.

Güvenlik kamerası görüntülerinde Qiu’nun masaya doğru eğildiği, iPhone 14’ü ağzına götürdüğü ve güvenlik kablosunu çiğnediği görülüyor. Kabloyu dişleriyle koparmayı başaran hırsız, telefonu çantasına koyuyor ve hızlıca mağazadan ayrılıyor.

Olay sırasında alarm tetiklenmiş olsa da, çalışanların kayıp telefonu ve kabloyu fark etmediği belirtildi. Ancak güvenlik kayıtlarını inceledikten sonra Qiu’nun ilginç hırsızlık yöntemini keşfettiler ve polise ihbar ettiler.

Qiu polise verdiği ifadede, telefonunu kaybettiğini ve yeni bir telefon almaya karar verdiğini söyledi. Ancak Apple Store’daki yüksek fiyatları gördükten sonra telefonu çalmak istediğini belirtti. Bu girişim, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x