AKP’li ismin oğlu CHP’ye geçti

AKP’nn 2019 yerel seçimlerinde İzmit Belediye Başkan adayı olan Kocaeli eski Milletvekili Sibel Gönül’ün oğlu Buğra Gönül, sürpriz bir şekilde CHP’ye üye oldu.

Kocaeli Barış Gazetesi’nden Merve Dişli’nin haberine göre, 30 yaşındaki Mimar Buğra Gönül’e parti rozetini, CHP İl Başkanı Bülent Sarı taktı. Partiye katılan Buğra Gönül, ardından Kartepe Belediye Meclis üyesi aday adaylık başvurusu yaptı.

ANNESİ AKP’NİN KURUCUSU

Azize Sibel Gönül, 12 Ağustos 1966’da doğdu. Siyasete AKP ile başlayan Sibel Gönül, Kurucu İl Kadın Kolları Başkanlığı ve İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

2003 yılından 5 Mayıs 2007 tarihine kadar AKP Kocaeli İl Sekreteri olarak görev aldı. 2007 genel
seçimlerinde Kocaeli Milletvekili seçilen Sibel Gönül, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon Sözcülüğü görevini üstlendi.

AKP Genel Merkez Kadın Kollarının 2. olağan kongresinde MYK ve MKYK üyesi seçilen Gönül, Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı oldu.

12 Haziran 2011 seçimlerinde, yeniden milletvekili seçilen Gönül, bu dönemde TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı olarak görev aldı.

Ardından, AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nı üstlendi. Uzun süre siyasete ara veren Sibel Gönül, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından İzmit Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Ancak
kazanamadı. Buna rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz yıl kendisine Külliye’de görev verdi. Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile Gönül, Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyesi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x